PIVOWAR > Falkon Independent Brewery

Žatec, ČR
www.pivofalkon.cz

Pivné pohľady: V jednom zrkadle dve pivá  

Zverejnené 04.09.2020 14:06   |   autor: adrik & bobo   |   diskusia: 0
#Double IPA #Falkon Independent Brewery #Sibeeria

Výhercom košickej Hop´n´rolly sa nielen pre mňa stalo Gose z pivovaru Falkon. Konečne Gose ako má byť. Ani čapovaná DDH Double IPA s názvom Reflections nebola od veci, preto sme sa rozhodli pozrieť sa bližšie na jej fľašovú verziu. A ako to dopadlo?

» čítaj ďalej

Nasleduj toto pivo!  (94/100)

Zverejnené 10.06.2020 16:35   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#American IPA #Falkon Independent Brewery

Nepamätám si, že by som od českého Falconu pil nejaké zlé pivo. Ani podpriemerné alebo priemerné. Aj keď ide stále o kočovníka Jakuba, ktorý strieda malé nezávislé pivovary, svoju latku si drží prekliate vysoko. Mslím, že ho môžem v mojom imaginárnom rebríčku pretlačiť na vrchol rebríčka českých pivovarov (som zvedavý, kto ho raz predbehne). Takže keď som uvidel v chladničke istého podniku Stalker IPU, nebolo vôbec o čom rozmýšľať ...

» čítaj ďalej

Úvod do botaniky  (85/100)

Zverejnené 30.03.2020 11:46   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#Gose #Falkon Independent Brewery

Gose patrí k mojim najobľúbenejším pivným štýlom. Jeho históriu perfektne zachytil Peter Hudák v článku Gose. Pivný štýl, ktorý vrátila do krčiem pivná revolúcia, preto nebudem od neho opisovať, čo to to gose vlastne je, prečítajte si to tam. Vo väčšine prípadov, hlavne v lete, siahnem po všetkom, čo má na sebe nápis gose, a potom len nadávam, aké nepodarky sa dajú skryť pod tento štýl, ktorý mnohí ešte neokúsili. Neslané, nekyslé (najlepšie kombinácia oboch), kadečo ovocné ... A potom sú tu pivovary, ktoré to proste vedia.

» čítaj ďalej

Škoricová muška  (75/100)

Zverejnené 20.02.2020 12:40   |   autor: adrik   |   diskusia: 0
#NEIPA #Falkon Independent Brewery #Rodinný Pivovar Zichovec

Ďalšia šleha od bláznov zo Zichovského pivovaru, tentoraz uvarená v kooperácii s Falkonom (pre mňa momentálne dva top české pivovary). Že vraj Sour NEIPA so škoricou. Kde a kedy to skončí? Ja dúfam, že nikdy. Poďme teda na to!

» čítaj ďalej

Malý / Velký v Prahe  

Zverejnené 03.02.2020 10:37   |   autor: vlado   |   diskusia: 1
#Black IPA #NEIPA #Baltic Porter #Černý potoka #Falkon Independent Brewery #Pivovar Máša #Põhjala

Po dlhšej dobe som mal možnosť stráviť weekend v stovežatom meste - v Prahe. Ako pri každej návšteve cieľ bol jasný, stráviť fajn večer pri pive a objaviť niečo nové. Situácia sa ale vyvinula inak a po veľmi neúspešných pokusoch o rezerváciu sa vyberáme do mesta "na slepo" nájsť miesto, kde nás to vcucne. Podarilo sa! Malý / Velký.

» čítaj ďalej